Sprcha a koupel
Značky

Epsomská sůl (síran hořečnatý) se přirozeně vyskytuje ve vápencových dolech, odkud se získává. Jedná se o heptahydrát síranu hořečnatého. Obsahuje minerály, které se výborně vstřebávají kůží a lze je tak snadno doplnit například relaxační koupelí nebo jemným peelingem celého těla. Přispívá k celkovému zklidnění a regeneraci organismu po sportovním výkonu nebo při vyčerpání. Dokáže zklidnit tělo i mysl.

MSM (methylsulfonylmethan) je organická forma síry, běžně se vyskytující v přírodě.
MSM vzniká v oceánu, kde mikroskopický plankton uvolňuje síru do mořské vody, odkud uniká do atmosféry. V plynném stavu reaguje s ozónem a ultrafialovým zářením a vytváří tak dimethylsulfát (DMSO) a DMSO2 známé jako MSM. MSM poté s deštěm dopadá na zem.
MSM umějí v přírodě rozštěpit některé bakterie. Naštěstí také některé z mikroorganizmů žijících v trávicím traktu člověka umějí z organicky vázané síry vytvořit cennou aminokyselinu methionin (případně příbuzný cystein) a další anorganické sloučeniny síry. Podobnou reakci umějí i rostliny, proto methionin přirozeně nacházíme v malé míře i v nich.
Naopak člověk si sám tyto aminokyseliny neumí vyrobit, proto je odkázaný na jejich příjem potravou. V přirozené stravě je methionin obsažen vedle živočišných zdrojů hlavně v kapustě, květáku, brokolici, salátu, chaluhách, v cibuli a ve velké míře v česneku (to poznáme i podle typické vůně syrového česneku) a v dalších.