Mamibio vám přeje krásné letní prázdniny plné zážitků! Hlavně na sebe buďte opatrní! Nikol ♥

COMPOSURE NA SILVESTRA

Ať už jste veterinář nebo jeden z našich věrných majitelů psů nebo koček, pravděpodobně jste také dospěli k poznání, že rachotu světlic, petard a ohňostrojů se v tomto období asi nevyhneme. Jak zvířátkům pomoci?

Strach je hrozná věc. Ten může probudit i v těch nejklidnějších domácích kočkách divoké kočkovité šelmy a z nejposlušnějších psů udělá kousající štváče. Pokud patříte mezi ty tisíce lidí, kteří již viděli utéct psa nebo kočku po prásknutí hromu nebo bouchnutí petard, tak víte, že se může jednat o velmi složitou “hru” na kočku a myš, která nemusí mít jednoznačného vítěze. Oslava Silvestra nebo nějakých jiných hlučných událostí se může rázem proměnit ve složitou situaci.

Zatímco lidé se baví a oslavují příchod nového roku, tak majitelé některých koček a psů, kteří jsou citlivější na stress a hluk, se připravují na řešení tohoto úzkostného chování zvířat a na jejich nepřiměřené a neadekvátní reakce.

Pokud zrovna váš miláček v tuto roční dobu prožívá stresové období, tak nepropadejte panice. Tento typ chování (útěky, zvukové projevy, agresivní postoj, atd.) je normální projev strachu a odpověď na strach. Myslete na toto zvýšeném období stresu pro vaše zvířata ještě dříve, než k němu dojde.

Mají tendenci utíkat? Močí na neobvyklých místech? Ať už je reakce vašich domácích mazlíčků jakákoliv, je vhodné na ni nějakým způsobem reagovat. Například, pokud váš pes má tendenci být neklidný, když míváte návštěvu, zkuste ho vytáhnout ven předtím, než návštěva přijde a pořádně se s ním proběhněte. Pokud se vaše kočka krčí pod gaučem, když začne ohňostroj, zkuste ji předtím vzít na nějaké přátelštější klidnější místo, které má kočka ráda a je trochu mimo hlavní oslavy.

A co je nejdůležitější, pokud máte nějaké obavy z vašeho zvířete, že je extrémně citlivé na tyto situace, tak se ujistěte, že má mikročip nebože je jinak označeno, aby mělo jasné a čitelné kontaktní údaje. V tomto období se zatoulá poměrně hodně psů a koček. Ne, že by se chtěli toulat, ale ve stresu mají snahu utéct co nejdále před zdrojem extrémního hluku a pak se prostě ztratí a nemohou trefit domů. Přesná identifikace tak může napomoci při jejich navracení majitelům.

A konečně zvažte doplňkovou podporu při řešení těchto situací. Vetri-Science Laboratories vyrábí speciální preparát Compousure chews, které jsou v tomto ročním období neuvěřitelně populární a to z dobrého důvodu. Jsou lahodné, takže zatímco vy se těšíte na bramborový salát, tak se váš pes nebo kočka se nebudou cítit vynecháni a dostanou také nějaký svůj pamlsek. Navíc poskytují uklidňující podporu pro domácí zvířata vystavená environmentálnímu stresu. Compousure je moderní preparát, který obsahuje kombinaci faktorů nenacházejících se v jiných uklidňujících preparátech, které podporují vyrovnané chování. Podrobné informace o tomto výrobku Compousure chews naleznete zde.

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz