Odborné poradenství, s přesahem zkušeností západní i východní medicíny.

KELTSKÁ SŮL MOŘSKÁ 400g SÁČEK

Kód: 2193
129 Kč
Na skladě do 3 dnů

Keltská sůl je skutečně NAD ZLATO!

Keltská sůl je zcela přírodní mořská sůl, která se významně liší od většiny solí na trhu, včetně těch mořských. Díky způsobu sklizně a svým vlastnostem má obrovský přínos pro naše zdraví.

Keltská sůl si uchovává většinu minerálů obsažených v mořské vodě, které jsou velmi prospěšné pro naše zdraví. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato unikátní mořská sůl je ručně sklízena v Bretani ve Francii, poblíž Keltského moře. Geografická orientace Atlantiku a klimatické podmínky regionu hrají důležitou roli v jedinečné směsi mořských nerostů a kvalitě extrahované soli. 

2 000 let stará keltská metoda sběru této soli je zásadní pro zachování jejího přirozeného stavu. Narozdíl od rafinovaných solí, které obsahující škodlivé chemické látky a naopak obecně postrádají mnoho stopových látek a minerálů,

Keltská sůl je naprosto nerafinovaná, neobsahuje proto žádné chemické látky, konzervační látky ani jiné nechtěné přísady.

 

Použití keltské soli

Jako součást pitného režimu

V rámci pitného režimu doporučujeme vždy před pitím vody rozpustit (alespoň částečně) špetku (0,8-1g) Keltské soli v ústech a poté vypít sklenici vody. Tím zajistíte optimální hydrataci Vašeho organismu a tělo se Vám odvděčí vitalitou, svěžestí a celkovou spokojeností. Keltská sůl zajistí tělu minerály nezbytné pro lehký vstup vody do tělních buněk. Optimální je její požití v k kombinaci s harmonickou a informovanou vodou z i9 láhve. Neocenitelný přínos pití vody k kombinaci s kvalitní solí popisuje kniha Dr. Batmangelidje "Voda zdravá, léčivá, životadárná".

 

V kuchyni

Tato hrubá zdravá sůl se používá i při vaření a nakládání. Při stolním použití ji můžete umlít ideálně pomocí keramického mlýnku (kovové mlýnky z důvodu vlhkosti soli nejsou vhodné). Keltská sůl má jedinečnou chuť a v kulinářském světě je velmi populární, je pokládána za nejkvalitnější jedlou sůl.

 

Na koupele

Koupelí s keltskou solí osvěžíme naše tělo podobně jako při koupání v moři – důležité minerály obsažené v Keltské soli vstoupí do krve přes pokožku. Zastánci šetření vodou mohou nahradit celkovou koupel pravidelnou koupelí nohou.

 

Ústní hygiena

Pravidelné vyplachování roztokem z keltské soli podpoří ústní hygienu a zároveň přirozeně bělí zuby. Rozpuštěním několika krystalů keltské soli v ústech vyčistíte velmi šetrně a přírodně zuby i jazyk.

 

Hlavní přínosy minerálů pro tělo:

Sodík - naprosto zásadní prvek potřebný pro osmózu a vstup vody z mezibuněčného prostoru do buněk

Hořčík - snižuje svalové napětí, třes, křeče i vnímání bolesti, zmírňuje průběh záchvatů průduškového astmatu, snižuje výskyt migrén a zmírňuje jejich průběh, zlepšuje metabolismus cukrů a tuků u diabetiků, zmírňuje bolesti v podbřišku před a během menstruace, zlepšuje fyzický a psychický stav před menstruačním cyklem, zmírňuje příznaky chronického únavového syndromu, snižuje krevní tlak a zlepšuje srdeční rytmus).

Jód - pomáhá zajistit správnou funkci štítné žlázy a metabolismus živin (cukrů, tuků i bílkovin). Pozitivně ovlivňuje nervovou soustavu, zlepšuje mentální a intelektuální funkce, kvalitu kůže, vlasů, nehtů a zubů, podporuje trávení a má příznivý vliv na naši sexualitu.

Vápník - nejvýznamnější prvek při výstavbě a přestavbě kostní hmoty. Také ovlivňuje v organismu řadu regulačních pochodů, podporuje správnou srážlivost krve, přenos vzruchů v nervových buňkách, srdeční kontrakci apod. Vápenaté ionty pozitivně ovlivňují krevní tlak a spolupodílí se na regulace pH v těle.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz