Odborné poradenství, s přesahem zkušeností západní i východní medicíny.

Hořčík, zinek chelát + B6 - 180 kapslí

Kód: 2636
699 Kč
Na skladě do 3 dnů

 • Chelátová forma hořčíku a zinku.
 • Bez syntetických aditiv, plnidel a pojiv
 • ETO free garance
 • Ideální poměr obsažených látek.
 • Vysoká vstřebatelnost díky chelátové vazbě.
 • Bez stearanu hořečnatého. 
 • Bez lepku, umělých barviv, příchutí nebo GMO.
 • Přírodní kapsle z rostlinné celulózy, které jsou vhodné pro vegetariány a vegany.
 • Ideální doplněk zejména při zvýšené fyzické aktivitě a chronickém stresu pro udržení zdravé rovnováhy v organismu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zinek a hořčík jsou esenciální minerály zasahujících do řady funkcí v těle, včetně výroby energie umožňující činnost svalů, mozku a celkového fungování fyziologických pochodů, přesto však všeobecně patří mezi deficitní látky. Chelátová vazba zinku a hořčíku umožňuje vysokou vstřebatelnost, která je navíc podpořena přítomností vitamínu B6. Tento doplněk je ideální pro každého, kdo je vystaven každodenním náročným situacím dnešní doby či v případě nevyvážené stravy.

Zinek, hořčík a vitamín B6 patří k nejvíce deficitním látkám, a to nejen u sportujících jedinců. Doplněním optimální hladiny můžeme přispět ke správnému fungování hormonálního systému, regeneraci svalových tkání a podpořit kvalitu spánku. Speciálně vytvořená koncentrace těchto látek byla navržena na základě patentované formule tak, aby poskytla maximum z benefitů všech složek a současně vysokou vstřebatelnost.

Hlavní benefity produktu

 • Podpora imunitního systému Zinek přispívá ke správnému fungování biologických procesů spojených s naší obranyschopností a má antioxidační účinky.
 • Podpora normální psychické činnosti a činnosti nervové soustavy Vitamín B6 se podílí na syntéze neurotransmiterů jako serotonin, dopamin nebo noradrenalin, jež se podílí na šíření nervových vzruchů v těle a mají vliv na naší náladu.
 • Normální stav vlasů, nehtů, kůže Zinek se účastní syntézy bílkovin, DNA a kolagenu a je tak významným minerálem pro obnovu buněk, regeneraci tkání, hojení ran a podporuje zdravou strukturu vlasů i nehtů.
 • Normální stav kostí Hořčík i zinek jsou součástí struktury kostí i zubní skloviny. Zinek je nepostradatelný pro metabolismus kostní tkáně a zvyšuje novotvorbu kostních buněk. Hořčík se významně podílí na metabolismu vápníku v těle.
 • Snížení míry únavy a vyčerpání Hořčík se účastní celé řady biochemických reakcí v těle, zejména se podílí na energetickém metabolismu organismu.
 • Normální hladina testosteronu Zinek přirozeným způsobem snižuje aktivitu enzymu aromatázy, a tím zabraňuje přeměně testosteronu na estrogen. 
 • Syntéza bílkovin Zinek a hořčík přispívají k normální syntéze bílkovin a podílí se na metabolismu nukleových kyselin DNA a RNA.
 • Normální činnost svalů Hořčík přispívá k zajištění normální nervosvalové funkce a umožňuje relaxaci svalu mezi kontrakcemi. 
 • Správné dělení buněk Zinek přispívá ke správnému procesu dělení buněk a chrání je před oxidativním stresem. 

 

Složení:

Bysglycinát hořečnatý, citrát hořečnatý, protispékavá látka: směs rýžového extraktu (extrakt z rýžových otrub, rýžová vláknina, arabská guma a slunečnicový olej), bisglycinát zinečnatý, vitamín B6 (Pyridoxal-5-fosfát), kapsle: hydroxypropylmethyl celuóza

 

 

3 kapsle obsahují

 

% RHP *

 

Hořčík 210 mg** 56%
Zinek 7,5 mg 75%
B6 1,5 mg 107%

 

 *RHP = referenční hodnota příjmu

**obsah elementárního hořčíku

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Žádná plniva, pojiva ani jiné přísady

Nebylo by zbytečné užívat sice prémiové doplňky, ale plné chemických přísad, které nejen že nefungují, ale mohou dlouhodobě škodit? Proto firma Trime nepoužívá žádná plniva, pojiva, barviva a další neaktivní pomocné látky, které nejenže nenabízejí žádnou nutriční hodnotu, ale navíc mohou při dlouhodobém užívání škodit.

Čistota a transparentnost

Precizně vybírají každou ingredienci, její kvalitu, technologické zpracování i chemickou strukturu. Využívají přírodní postupy, sledují každý detail i jednotlivé výrobní fáze podle přísných kritérií. A veškeré použité ingredience naleznete na etiketě.

Účinnost použitých ingrediencí

Na první pohled není rozdíl mnohdy znát, nicméně jedna a ta samá látka může mít zásadní rozdíl v absorpci a biologické dostupnosti. Proto Trime vybírání vždy tu nejlepší možnou variantu. Většina výrobců zakládá svá tvrzení na obecných studiích, v Trime se dívají na klinické studie týkající se každé konkrétní složky. A nejen to. Testují stabilitu, interakci mezi ingrediencemi a to, jak se aktivní látky chovají během celé doby trvanlivosti. Můžete si být jisti, že investice do vašeho zdraví se vyplatí

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz