Mamibio vám přeje krásné letní prázdniny plné zážitků! Hlavně na sebe buďte opatrní! Nikol ♥

ADAPTOGEN BLEND MIX BIO

849 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Máte rušný život? Spoustu stresu a úkolů, které musíte naráz stihnout? Adaptogeny vám pomohou s klidem a nadhledem zvládat výzvy každodenního života. Ať už se jedná o dopravní zácpu pondělního rána, důležitou pracovní prezentaci, běžný rodinný multitasking nebo stresující zkoušku. Tento instantní nápoj je mixem těch nejoblíbenějších funkčních hub a adaptogenních bylin, které vás posílí a pomohou vám udržet tělo i ducha v rovnováze. 

Keep calm and carry on!

Množství: 60 g

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
Při nákupu nad 2000Kč
Garance kvality
Garance kvality
Pečlivě produkty vybíráme
Odborné poradenství
Odborné poradenství
S letitými zkušenostmi
Pošli to dál
Pošli to dál
Nákupem pomáháte nemocným

Detailní popis produktu

VÝHODY PRO VAŠE ZDRAVÍ

 • rychlé použití
 • směs adaptogenních ingrediencí
 • praktické balení

 

POUŽITÍ

 • vmíchejte do teplé nebo studené vody
 • vmíchejte do svého oblbeného nápoje
 • přidejte do svého oblíbeného pokrmu, jako jsou kaše, polévky či dezerty
 • konzumujte kdykoliv během dne

 

 

Vyvážená směs adaptogenů v té nejlepší kvalitě spojuje následující funkční houby, byliny a koření do jednoho synergického celku: chagu, reishi, moringu, tulsi, ashwagandhu, eleuthero, amlu, schizandru, skořici a yacon. Díky souhře účinků jednotlivých ingrediencí vás šálek tohoto nápoje uklidní, uvolní a navrátí k pocitu vnitřní harmonie. CO NÁM PŘINÁŠEJÍ FUNKČNÍ HOUBY A ADAPTOGENY?

Funkční houby a adaptogenní byliny jsou přírodními skvosty, v tradičním čínské medicíně a lidovém léčitelství využívané po tisíce let. Harmonizují organismus, posilují jej a navracejí do stavu rovnováhy. 

Ingredience obsažené v tomto nápoji se řadí mezi tzv. adaptogeny, jež zvyšují odolnost vůči stresovým situacím, jako je úzkost, zranění, únava nebo tělesná indispozice. Zlepšují také schopnost odolávat změněným podmínkám (tedy adaptovat se). 

Funkční houby obsahují několik set biologicky aktivních látek, které mají velmi široké spektrum příznivých účinků na lidské tělo. Asi nejznámější z nich jsou betaglukany, které harmonizují náš imunitní systém a mají příznivý efekt na hladinu cholesterolu v krvi.

Mimo tyto obecné vlastnosti mají jednotlivé druhy hub ještě další úžasné specifické účinky.KOMU UDĚLÁ ADAPTOGEN BLEND MIX SLUŽBU?

 • Každému, koho láká vnést sílu adaptogenů do každodenního života.
 • Uhoněným lidem ve stresu, kteří potřebují zvládat požadavky každodenního života s vnitřní lehkostí.
 • Lidem, kteří touží zvýšit svoji energii bez kofeinu.
 • Těm, kteří potřebují harmonizovat trávení. 
 • Všem, kteří chtějí posílit kognitivní funkce a zvýšit mentální bystrost. 
 • Těm, kteří usilují o celkové posílení organismu a imunity.
 • Vhodný pro diabetiky a lidi s low carb nebo keto dietou (0 g cukru).

 

 

 

10 SKVĚLÝCH INGREDIENCÍ A JEJICH ÚČINKY

1) Reishi / lesklokorka lesklá (200 mg)

Tato dřevokazná chorošovitá houba z Asie roste na poškozených (živých i odumřelých) listnatých stromech, nebo svým lesklým vějířovitým kloboukem zdobí pařezy. Je známá v západní i tradiční čínské medicíně, která ji s úspěchem využívá již více než 4000 let. Pro velkou řadu blahodárných účinků bývá přezdívána „božská houba nesmrtelnosti“. Kromě benefitů, které jsou vlastní všem funkčním houbám, zejména stabilizuje emoce a přispívá k udržení psychické vyrovnanosti.

2) Chaga / rezavec šikmý (200 mg)

Tato dřevokazná houba, paradoxně označovaná za „krále hub“ nebo „lesní diamant“, roste na břízách a listnatých stromech. Ruské lidové léčitelství ji využívá po stovky let jako podporu fyzické odolnosti a normální funkce imunitního systému.

Během druhé světové války ve Finsku bývala chaga pro svou chuť a podobný aromatický profil užívána jako náhrada tehdy nedostupné kávy a zároveň pro zahnání únavy či získání nových fyzických sil. A ještě mnohem dříve před tím ji proslavili obyvatelé jedné sibiřské vesnice, kteří ji také používali jako náhražku kávy a čaje, díky čemuž se těšili neobvykle pevnému zdraví.

3) Moringa / moringa olejodárná (200 mg)

Tento stálezelený „zázračný strom“ pochází z tropických a subtropických oblastí celého světa. Jeho listy jsou mimořádně bohaté na živiny. 

4) Tulsi / bazalka posvátná (200 mg)

Tato rostlina, známá též jako „královna bylin“, je řadu staletí využívána v ajurvédě jako prostředek, který uvolňuje stres a přináší pomoc během psychicky náročného období. Napomáhá správnému trávení a podporuje vyváženou energii.

5) Ashwagandha / vitánie snodárná (175 mg)

Jedna z nejmocnějších bylin ajurvédské medicíny. Coby silný adaptogen byla ashwagandha využívána v řadě situací, zejména jako podpora v období stresu nebo během stavů vyčerpání. Konzumace této byliny zvyšuje celkovou energii a povzbuzuje životní vitalitu.

6) Eleuthero / ženšen sibiřský (175 mg)

Eleuthero neboli sibiřský ženšen je adaptogenní kořen, pocházející ze severovýchodní Asie. Po staletí byl využíván tradiční čínskou medicínou, ruskou a korejskou lidovou medicínou jako podpora výdrže, vytrvalosti a celkové pohody. Je skvělý pro celkové posílení organismu.

7) Amla / indický angrešt (175 mg)

Název tohoto exotického ovoce, které se podobá angreštu, je odvozen od sanskrtského slova „Amlaki“, které znamená „nektar života“. Po acerole je amla druhým nejbohatším přírodním zdrojem vitamínu C. Kromě velkého množství vitaminu C obsahuje přírodní antioxidanty, např. flavonoidy.

8) Schizandra / klanopraška čínská (175 mg)

Dřevitá liána pocházející z Asie patří mezi základní byliny tradiční čínské medicíny, která ji nazývala jako „ovoce pěti chutí“. Každá z pěti chutí údajně odpovídá některému základnímu orgánu, který podporuje. 

Toto exotické ovoce bylo tradičně užíváno k tonizaci všech tělesných pochodů, výživě a zvláčnění pokožky a dokonce k zbystření mysli. Přispívá ke správné činnosti jater, podporuje trávení a čištění těla. Jedná se o adaptogen a přírodní antioxidant.

9) Skořice 

Toto koření je populární pro svou výraznou chuť. Skořice pomáhá s nepříjemnými pocity v žaludku a podporuje dobré trávení. Je také přirozeným zdrojem antioxidantů. 

10) Yacon

Tato statná, vytrvalá rostlina pochází z jihoamerických And. Její rozemletá hlíza se používá jako nízkokalorické sladidlo a zdravá alternativa běžného cukru. Díky rozpustné vláknině příznivě ovlivňuje trávení.

 

 

PROČ DÁT PŘEDNOST DVOJITÉMU EXTRAKTU Z FUNKČNÍCH HUB? 

Pro lidské tělo je velká část houbových tkání nestravitelná. Proto když spolkneme prášek z rozemleté usušené houby, nedokážeme z jejích buněk vstřebat zdaleka všechny cenné účinné látky.

V extraktu se naopak nacházejí všechny příznivě působící látky ve snadno stravitelné podobě. A abyste z přírodní houby získali opravdu všechny látky, najdete v tomto instantním nápoji dokonce dvojitý extrakt. Tedy nejen látky rozpustné ve vodě, ale také všechny ostatní látky, které jsme získali extrakcí pomocí alkoholu (ten samozřejmě v konečném produktu obsažen není vůbec). 

Dvojitý extrakt tedy zajišťuje vyšší vyšší koncentraci a lepší biologickou dostupnost účinných látek pro organismus. A právě ten je základem našich produktů z funkčních hub.

 

 

 

Tinktura, nebo instantní nápoj s funkčními houbami?


V našem sortimentu naleznete houbové tinktury od firmy KÄÄPÄ Health a kvalitní instantní nápoje od společnosti Four Sigmatic a extrakty z hub od firmy MycoMedica. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Veškeré houbové produkty, které prodáváme, jsou vysoce kvalitní a maximálně biologicky dostupné. Účinné látky v nich jsou získávány metodou dvojité extrakce.

Four Sigmatic nápoje obsahují kromě funkčních hub ještě další synergicky působící adaptogenní byliny či superfoods. Jejich výhodou je skvělá chuť a vysoká koncentrace účinné látky. V jedné krabičce  naleznete předem stanovené množství sáčků, tedy dávek. 

KÄÄPÄ Health tinktury více odpovídají klasickému doplňku stravy. Jedná se čistě o extrakt z houby, jehož množství si pomocí kapátka dávkujete sami podle svých potřeb.

MycoMedica extrakty odpovídají také klasickému doplňku stravy, čisté extrakty hub jsou zde ve formě kapslí.

 

JAK ADAPTOGEN BLEND MIX UŽÍVAT?

Adaptogen Blend Mix můžete užívat vícero způsoby kdykoliv během dne. 

1 odměrku rozpustíte ve vodě nebo džusu, případně můžete přimíchat do smoothie, sportovního nápoje, kaše, kávy, dezertu nebo jiného pokrmu či nápoje.

Nedoporučujeme k užíváním těhotným nebo kojícím ženám a dětem.JAK SI NÁPOJ VYCHUTNAT?

 • Nápoj je ihned připravený k pití po smíchání s horkou či studenou vodou (nebo do smoothie).
 • Lze vylepšit přidáním rostlinného mléka nebo přírodního sladidla.
 • Pro krémovější texturu přidejte kokosový olej.
 • Pijte místo svého obvyklého šálku kávy.
 • Pijte ráno, odpoledne, ale klidně i večer (nemá kofein).

 

 

Složení v jedné dávce (1 čajová lžička, tj. 2 g):

 • Reishi* (Ganoderma lucidum) extrakt 200 mg,
 • Chaga* (Inonotus obliquus) extrakt 200 mg,
 • Moringa* (Moringa oleifera) extrakt z listů 200 mg,
 • Tulsi* (Ocimum sanctum) extrakt z listů 200 mg,
 • Ashwagandha* (Withania somnifera) extrakt z kořene 175 mg,
 • Eleuthero* (Eleutherococcus senticosus) extrakt z kořene 175 mg,
 • Amla* (Emblica officinalis) extrakt 175 mg,
 • Schizandra (Schisandra chinensis) extrakt 175 mg,
 • prášek z yaconu*, skořice*. (*=USDA organic)

 

 
 

 

 

USDA Organic
Produkty označené USDA Organic splňují přísné požadavky na výrobu dle Ministerstva zemědělství USA. Aby produkt mohl nést toto označení, musí být alespoň z 95 % tvořen složkami z ekologického zemědělství. Certifikace dokládá nejvyšší možnou kvalitu a čistotu produktu.

USDA Organic produkty procházejí výrobní metodou bez GMO, radiace, za použití přísad spadajících do národního seznamu povolených látek. Zemědělství s touto certifikací musí splňovat mnoho faktorů od zajištění kvality půdy po kontrolu škůdců a plevelů nebo použitých přísad.


Ekologičtí výrobci se maximálně spoléhají na přírodní látky a zemědělské, fyzikální, mechanické nebo biologické metody hospodaření se zárukou, že rostlina/plodina rostla na půdě, kde nebyly po dobu 3 let aplikovány zakázané látky (jako syntetická hnojiva či pesticidy).
 
 
 

Upozornění:

Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není zdrojem tuků ani bílkovin. Není náhradou pestré stravy. Není určeno dětem do 3 let, těhotným a kojícím ženám.

Skladování:

Skladujte na chladném, temném a suchém místě. Uchovávejte při pokojové teplotě.

Množství:

60 g

 

 

PROČ MÁME RÁDI FOUR SIGMATIC?

Firma Four Sigmatic – původem z Finska, nyní se sídlem v USA – je projektem party chytrých chlapíků, kteří si říkají Scandinavian funny guys. Svoji životní vášeň pro zpracování funkčních hub a adaptogenů spojili s originálním nápadem. Obohatili populární pití o tyto tradičně využívané léčivé skvosty, které mohou naplnit každý náš den větším množstvím energie, fyzické výdrže, vnitřního klidu a produktivity. Tímto počinem zpřístupnili funkční houby prakticky komukoliv. 

Přidáním dvojitého extraktu z funkčních hub a adaptogenů do oblíbených nápojů jako horké kakao, káva, latte nebo matcha latte či vytvořením vícedruhové směsi hub vznikne pití pro chvíle pohody a zároveň „dobití baterek“ a posílení psychiky a imunity. 

Produkty Four Sigmatic splňují ta nejpřísnější kritéria kvality. Kromě certifikace USDA Organic jsou pravidelně testovány nezávislými laboratořemi na těžké kovy, kvasinky, mykotoxiny a úroveň ozáření. Složení veškerých Four Sigmatic nápojů je čistě rostlinné.

 

 

JE NÁM LÍTO, ŽE S VÁMI NEMŮŽEME SDÍLET
VŠECHNY INFORMACE O TOMTO PRODUKTU.

Různé právní předpisy EU nám (i všem ostatním provozovatelům potravinářských podniků) velmi omezují rámec, nakolik je možné informovat o zdravotních výhodách, které tyto produkty lidem nabízejí.

Naši dlouhodobí zákazníci tyto potraviny již do hloubky znají, a proto se k nám pro ně stále znovu vrací. Prosíme vás, abyste si také provedli vlastní výzkum. Možná zjistíte mnohem víc o možných přínosech těchto darů přírody pro vaše zdraví...

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Four Sigmatic jsou lahodné nápoje s funkčními houbami a adaptogenními bylinami a mocnými superfoods – to je „každodenní kouzlo“ (Everyday Magic®), které si můžete přinést do života s produkty Four Sigmatic. Firma Four Sigmatic – původem z Finska, nyní se sídlem v USA – je projektem party chytrých chlapíků, kteří si říkají „Scandinavian funny guys“. Svoji životní vášeň pro zpracování funkčních hub a adaptogenů spojili s originálním nápadem. Obohatili populární pití o tyto tradičně využívané léčivé skvosty, které mohou naplnit každý náš den větším množstvím energie, fyzické výdrže, vnitřního klidu a produktivity. Tímto počinem zpřístupnili funkční houby prakticky komukoliv. Přidáním dvojitého extraktu z funkčních hub a adaptogenů do oblíbených nápojů jako horké kakao, káva, latte nebo matcha latte či vytvořením vícedruhové směsi hub vznikne pití pro chvíle pohody a zároveň „dobití baterek“ a posílení psychiky a imunity. Produkty Four Sigmatic splňují ta nejpřísnější kritéria kvality. Kromě certifikace USDA Organic jsou pravidelně testovány nezávislými laboratořemi na těžké kovy, kvasinky, mykotoxiny a úroveň ozáření. Složení veškerých Four Sigmatic nápojů je čistě rostlinné.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz